Jälleenmyyjät

Jälleenmyyjät on listattu aakkosittain suuntanumeron mukaan.

(02) Turku ja Pori

Harjavalta

Toketek Oy
Siluettitie 3, 29200 Harjavalta
0400 935 313
aurinkoenergia@toketek.com

Kaarina

Motonet
Varastomiehenkatu 4
20780 Kaarina
040-3190190
motonet.kaarina@motonet.fi

Kokemäki

Sat-Electric Oy
Skaffarinkatu 13, 32800 Kokemäki
02 546 4048
vesa.nylund@sat-electric.fi

Kustavi

Sähköse-vi Ky
Rahintie 498, 23360 Kustavi
0500 524 263
ville@sahkosevi.fi

Loimaa

Suomen Sähkö- ja Automaatioasennus
Vanhankirkontie 48, 32210 Loimaa
050 306 8187
suominen.ssa@gmail.com

Parainen

Pargas El Ab - Paraisten Sähkö Oy
Runeberginranta 2, 21600 Parainen
02 458 5420
info@pargasel.fi

Paraisten Valo Oy
Uurnalehdontie, 21600 Parainen
02 458 4824
info@paraistenvalo.fi

DU-tec LUX Oy
Lehtiniemen välitie 6, 21600 Parainen
020 795 9940
du-tec@du-tec.fi

Perniö

Finnparttia Oy
Joutnantie 76, 25500 Perniö
02 727200
02 727202
myynti@finnparttia.fi

Pori

Motonet
Sepänpellontie 27-29 
28430 PORI
040-3190190
motonet.pori@motonet.fi

Raisio

ThermoSunEco Oy / www.thermosun.fi
Haikankatu 1, 21200 Raisio
044 045 5600
info@thermosun.fi

Rauma

Kouluelektroniikka Oy
Karjalankatu 12, 26100 Rauma
02 822 1760
ke@kouluelektroniikka.fi

Motonet
Kairakatu 1a
26100 RAUMA
040-3190190
motonet.rauma@motonet.fi

Salo

Motonet
Savenvalajankatu 3 
24260 SALO
040-3190190
motonet.salo@motonet.fi

SAUVO

   LVIS-Kuustonen Oy
   Vahtistentie 2, 21570 Sauvo
   0500 178 017
   jouni@lviskuustonen.fi 

Tuorila

Sähköasennus Risto Lounasvaara
Kankaantie 24, 29790 Tuorila
040 767 6206
risto.lounasvaara@hotmail.com

Turku

Motonet
Pläkkisepänkatu 2 
20320 TURKU
040-3190190
motonet.turku@motonet.fi

Turun Maalitukku Oy
Teollisuuskatu 44, 20520 Turku
02 469 2288
kimmo.fingerroos@turunmaalitukku.fi

Uusikaupunki

Veikon Kone Uusikaupunki

Kodintekniikka Nordqvist Oy

Ketunkalliontie 3, 23500 Uusikaupunki
02 844 3090
esa.nordqvist@veikonkone.fi

(03) Häme ja Pirkanmaa

Forssa

Etelä-Suomen Sähköpalvelu Oy
Aleksinkatu 6, 30100 Forssa
03 4357 024
essp@essp.fi

Hartola

Ansioniemen Sähkö Oy
Risulantie 4, 19600 Hartola
03 875 530
jani.liukkonen@ansioniemensahko.fi

Heinola

Päijät-Hämeen Sähkö ja Data Oy
Reumantie 4, 18100 Heinola
050 598 3450
markku@verkkovirta.fi

Hämeenlinna

K-rauta Hämeenlinna
Katsastusmiehentie 6, 13130 Hämeenlinna
03 615551
talotekniikka.hameenlinna@k-rauta.fi

Motonet
Takumäenkuja 5
13130 HÄMEENLINNA
040-3190382
motonet.hameenlinna@motonet.fi

Lahti

Lainion Akku Oy
Särmääjänkatu 6, 15520 Lahti
03 7823 075
kalle.lainio@lainionakku.fi

Motonet
Paussi 3
15700 LAHTI
040-3190138
motonet.lahti@motonet.fi

Lammi

Lammin Varaosa Ky
Palkkisillantie 2-4, 16900 Lammi
010 3969 911
myynti@autokave.fi

Parkano

Parkanon Kodinkone Oy / Veikon Kone
Viljakankatu 30, 39700 Parkano
020 7500 495
parkano@veikonkone.fi

Sastamala

Sähköliike Matti Rantala Oy
Hopunkatu 3, 38200 Sastamala
03 514 1311
info@sahkoliikerantala.fi

Sysmä

Sysmän Sähköpalvelu Oy
Vääksyntie 331, 19700 Sysmä
040 581 6664
Fax 03 7173 214
toimisto@sysmansahkopalvelu.net

Tampere

Motonet Lielahti
Taninkatu 7
33400 TAMPERE
044-4190468
motonet.lielahti@motonet.fi

Motonet Pirkkala
Kenkätie 6 
33950 PIRKKALA
040-3190090
motonet.tampere@motonet.fi

Suomen Elektori Oy
Sammonkatu 50, 33540 Tampere
03 255 0669
et@elektori.com

Control Intelligence Oy
Rusthollinkatu 5, 33610 Tampere
0401 733 277
0400 837 058
tommi.revonniemi@josira.fi

Ylöjärvi

Rautia Toikkonen
Vaihtotie 6 - 8, 33470 Ylöjärvi
03 345 8900
vesa.ahokas@rautia.fi

(05) Kymi

Imatra

Kuusitunturi Oy
Sukkulakatu 6 B, 55120 Imatra
010 836 1000
kuusitunturi.imatra@kuusitunturi.fi

Kotka

Motonet
Saukonkatu 3
48230 KOTKA
040-3190328
motonet.kotka@motonet.fi

Kouvola

Motonet
Tommolankatu 18
45130 KOUVOLA
040-3190158
motonet.kouvola@motonet.fi

Lappeenranta

Boatex Oy
Myllymäenkatu 12, 53550 Lappeenranta
050 464 0060
mikko.vitikainen@boatex.fi

Motonet
Ajurinkatu 4
53500 LAPPEENRANTA
040-3190167
motonet.lappeenranta@motonet.fi

Sähkö-Systema Oy
Yläniitynkatu 22 A, 53550 Lappeenranta
040 480 7608
info@sahkosystema.fi

Rau-Kem Oy
Eteläkatu 8, 53500 Lappeenranta
050 306 3611
info@raukem.fi

Saimaanharju

Taipalsaaren Sähkö Oy
Verstastie 8, 54915 Saimaanharju
020 7436610
esko.marttinen@t-saarensahko.fi

(06) Vaasa

Kauhajoki

Apuwatti Oy
Topeeka 71, 61800 Kauhajoki
06 234 1300
kauhajoki@apuwatti.fi

Kokkola

Akku-teho Marine Oy
Tehtaankatu 14 -16, 67100 Kokkola
06 831 2970
info@akkuteho.fi

Motonet
Kahvitie 36
67600 KOKKOLA
044-4190548
motonet.kokkola@motonet.fi

Närpes

Elhuset/Sähkötalo
Närpesvägen 26, 64200 Närpes
0400 361 779
stefan@elhuset.fi

Perho

LVI More Oy
Teollisuustie 13, 69950 Perho
040 153 4181
info@lvimore.fi

Seinäjoki

Motonet
Rengastie 2 B
60120 SEINÄJOKI
040-3190316
motonet.seinajoki@motonet.fi

Soini

KonePeura T:mi
Tällärintie 22, 63800 Soini
0400 565296
0420 565296
seppo.peura@konepeura.fi

Vaasa

Motonet
Kokkokalliontie 14 
65300 VAASA
040-3190190
motonet.vaasa@motonet.fi

Roaming Oy
Karhuntie 45, 65350 Vaasa
0400 800 200
Myös verkkoon kytketyt järjestelmät
roaming.oy@gmail.com

Akku Salminen
Myllärinkatu 17, 65100 Vaasa
06 317 0508
info@akkusalminen.fi

Vaasa Airport Park

Projektimyynti: Insinööritoimisto Vesi ja Energia Oy
Yrittäjänkatu 13, Futura 3, Vaasa Airport Park
040 829 0034
info@vesijaenergia.fi

Ähtäri

Ostolan Sähkö Oy
Sorvikuja 2, 63700 Ähtäri
0400 368074
arto.hirvilampi@ostolan-sahko.inet.fi

(08) Oulu

Haapajärvi

Haapa-Sähkö Oy
Varstatie 1, 85800 Haapajärvi
0400 385 892
haapa.sahko@co.inet.fi

Haukipudas

Tekno-Pal / J. Paavola Oy
Ammustie 6, 90840 Haukipudas
0400 890 669
janne@teknopal.fi

Kajaani

E.K. Karjalainen Ky
Närhinpolku 27, 87400 Kajaani
0500 383 121
erkki.karjalainen@viesti.net

Suomen Aurinkolämpö Oy
Mäkikatu 26, 87500 Kajaani
050 5123 254
Myös verkkoon kytketyt järjestelmät
suomenaurinkolampo@gmail.com

Motonet
Kehräämöntie 22
87400 KAJAANI
044-4190428
motonet.kajaani@motonet.fi

Kuhmo

Paikallis-Sähkö Oy
Kainuuntie 92, 88900 Kuhmo
0207 935 270
lauri.komulainen@paikallis-sahko.fi

Kuusamo

Koillis-Voltti Oy
Jatatie 18, 93600 Kuusamo
0400 890 320
0400 386 015
reijo@koillisvoltti, santeri@koillisvoltti

Oulu

Motonet
Tikkasentie 14 
90410 OULU
040-3190190
motonet.oulu@motonet.fi

Oulun Akku Oy
Kempeleentie 7, 90400 Oulu
08 311 6111
myynti@oulunakku.fi

Pattijoki

Jospi Oy
Peltohaankuja 3, 92140 Pattijoki
045 842 2318
joni.jarkko@jospi.fi

Pudasjärvi

Koillissähkö Oy
Sähkötie 2, 93100 Pudasjärvi
0400 214 150
sami.holmi@koillissähkö.fi

Pyhäjoki

Rannikon Sähköpiste Oy
Pajatie 4 A, 86100 Pyhäjoki
08 433 781
seppo.haapakoski@rannikonsahkopiste.fi

Raahe

Sähkö-Hänninen Oy
Pajuniityntie 26, 92120 Raahe
08 211 8400
onni.hanninen@sahko-hanninen.fi

Rantsila

K-maatalous Rantsila / V-P Tolonen
Paavolantie 21, 92500 Rantsila
010 8350 210
veli-pekka.tolonen@k-maatalous.fi

SUOMUSSALMI

   Ylä-Kainuun Vesi ja Lämpö Oy

   Kurimontie 5, 89600 Suomussalmi
   044 733 9598
   0207 479 780
   eino.juntunen@hanakat.fi 

Taivalkoski

Jokijärven Sähkö Ky
Haaraniementie 3, 93400 Taivalkoski
0400 311 146
hannu.ervasti@jokijarven-sahko.inet.fi

Yppäri

Sähköpalvelu Anttila Oy
Viirretjärventie 7, 86170 Yppäri
0400 586 441
hannu.anttila@sahkopalveluanttila.net

(09) Helsinki

Espoo

Oy Esco AB
Vitikka 4M 2. kerros, 02630 Espoo
010 524 2910
mika@heater.fi

Motonet Hannus
Hannuksenpelto 14 B
02270 Espoo
044-4190608
motonet.hannus@motonet.fi

Motonet Lommila
Espoontie 32
02740 ESPOO
040-3190064
motonet.lommila@motonet.fi

Helsinki

Navimare Oy
Messipojankuja 6, 00180 Helsinki
040 5104388
asiakaspalvelu@navimare.fi

Elissi Oy
Karjalankatu 2 C, 00520 Helsinki
09 148 4188

Motonet Konala
Ristipellontie 19
00390 HELSINKI
040-3190190
motonet.helsinki@motonet.fi

Motonet Roihupelto
Putkitie 3
00880 HELSINKI
040-3190190
motonet.roihupelto@motonet.fi

Karkkila

Sähkö-Wiik Oy
Yrittäjäntie 31, 03600 Karkkila
09 225 8534
pekka.wiik@sahko-wiik.fi

Kerava

Motonet
Alikeravantie 37
04250 KERAVA
044-4190568
motonet.kerava@motonet.fi

Kirkkonummi

ECU-Sähkö Oy
Purotie 4, 02400 Kirkkonummi
010 423 4460
ecu-sahko@kolumbus.fi

Vantaa

Motonet
Ansatie 1 
01740 VANTAA​
040-3190050
motonet.vantaa@motonet.fi

(013) Pohjois-Karjala

Eno

REV-Sähkö Oy
Kauppatie 9, 81200 Eno
044 3762201
rev-sahko@telemail.fi

Ilomantsi

Sähköasennus Virtanen Oy
Kalevalantie 22, 82900 Ilomantsi
045 1344 264
janne@sahkoasennusvirtanen.fi

Joensuu

AkkuA Oy
Kuurnankatu 10, 80100 Joensuu
044 9777 599
info@akkua.fi

Sähkö Holkki Oy
Lylykoskentie 11, 80130 Joensuu
050 401 2183
mika.kokkonen@sahkoholkki.fi

Finntupa Ky
Mustosenkatu 7, 80170 Joensuu
0400 372 840
teuvo.kuivalainen@finntupa.inet.fi

Motonet
Kuurnankatu 1
80100 JOENSUU
040-3190148
motonet.joensuu@motonet.fi

Juuka

Juuan SM-Sähkö Oy
Huttulantie 1, 83900 Juuka
050 356 2669
arttu@smsahko.fi

Kesälahti

Itä-Suomen Monimestarit Oy
Kesälahdentie 37, 59800 Kesälahti
0424 755 790
monimesta@monimestarit.fi

Kitee

Sähköasennus Mirotex
Savikontie 21, 82500 Kitee
0400 372 350
kimmo.karppanen@mirotex.fi

Lieksa

Lieksan Sähkö Oy
Pielisentie 10 –12, 81700 Lieksa
040 754 6944
antti.turunen@lieksansahko.fi

Nurmes

Valtimon Sähkötyö Oy
Teollisuustie 1, 75530 Nurmes
013 450 505
valtimon.sahkotyo@oyk.fi

Ylä-Karjalan Sähkö Oy
Porokylänkatu 27, 75530 Nurmes
013 461 755
erkki.valjus@yks.fi

Outokumpu

Itä-Suomen Sähkötarvike
Asemakatu 3, 83500 Outokumpu
013 561 747
posti@issahkotarvike.com

Reijola

Teuvon Valo Oy
Louhelantie 36, 80330 Reijola
0400 760 395
soikkeliteuvo@gmail.com

(014) Keski-Suomi

Jyväskylä

Särpe Oy ( Teboil huoltamo)
Vaajakoskentie 76, 40400 Jyväskylä
0400 342 358
sarpeoy@luukku.com

Suomen Akut Oy
Ahjokatu 14, 40320 Jyväskylä
0400 452 225
jyvaskyla@suomenakut.fi

Motonet

Kylmälahdentie 4 
40500 JYVÄSKYLÄ
040-3190248
motonet.jyvaskyla@motonet.fi

Jämsä

Jokiwatti Oy
Teollisuuskatu 1 A, 42100 Jämsä
0207 738 630
jarkko.arola@jokiwatti.fi

Keski-Suomen Lämpökuvauspalvelu
Lakeismäentie 25, 42220 Kaipola, Jämsä
0500 573 510
info@lampokuvauspalvelu.com

Pihtipudas

El-Point Oy
Putaanportintie 5, 44800 Pihtipudas
040 037 1356
info@el-point.com

Äänekoski

Sähkö Niskanen Oy
Kauppakatu 6, 44100 Äänekoski
0207 189 800
erkki.hakala@niskanen.fi

(015) Mikkeli

Juva

Juvan Kodinkonehuolto Ky
Juvantie 9, 51900 Juva
015 452 666
veli-matti.uuksulainen@jkkh.net

Kangasniemi

Sähkötarvike J. Manninen
Hiihtäjäntie 7, 51200 Kangasniemi
040 558 1210
jouko.manninen@jmanninen.com

PP-Electro Oy
Otto Mannisen tie 8, 51200 Kangasniemi
020 798 3480
pentti.pylvanainen@pp-electro.fi 

Mikkeli

Motonet
Huuhkajankatu 2
50190 MIKKELI
040-3190190
motonet.mikkeli@motonet.fi

Suomen Talotekniikka Energia Mikkeli Oy
Yrittäjänkatu 2, 50130 Mikkeli
040 071 2790
jukka.kalliojarvi@suomentalotekniikka.fi

TV-Huolto M. Salonen Ky
Porrassalmenkatu 1, 50100 Mikkeli

015 150 006

salonen@tvhuolto.fi

Mäntyharju

Mäntyharjun Masiinapiste Oy
Koulutie 17, 52700 Mäntyharju
015 682 696
jukka.lehtonen@masiinapiste.fi

Pieksämäki

Sähkö-Möyserö Oy
Lampolahdenkatu 2-4, 76100 Pieksämäki
0500 923 254
hannu.bordi@sahkomoysero.fi

Rantasalmi

Tmi Sähköasennus Kolehmainen
Rantasalmi
050 328 1298 Veli-Matti Kolehmainen
veli-matti@sahkoasennuskolehmainen.com

Savonlinna

Motonet
Asemantie 15
57100 SAVONLINNA
044-4190488
motonet.savonlinna@motonet.fi

Savonlinnan Lämpöpumppu Oy
Schaumanintie 20, 57230 Savonlinna
040 519 3248
teemu.lautiainen@savonlinnanlampopumppu.fi

Suomen Akut Oy
Pajatie 20, 57210 Savonlinna
015 522 226
savonlinna@suomenakut.fi

Linnan Sähkö- ja Tarvike Oy
Ilokallionkatu 7, 57200 Savonlinna
010 3183 700
myymala@linnansahko.fi

(016) Lappi

Hautajärvi

Kyösti Kangas Ky
Niitselyksentie 3, 98995 Hautajärvi
0400 229 996
kyostikkangas@gmail.com

Ivalo

Ylä-Lapin Lvi Oy
Piiskuntie 7, 99800 Ivalo
016 662 120
h.l@ivalonkodinkone.inet.fi

Kemi

Salubre Oy
Möylyntie 42, 94700 Kemi
0400 391 512
kari.anakkala@pp.inet.fi

Posio

Posion Kodinkonemyynti Ky
Posiontie 36, 97900 Posio
016 3721 001
posionkodinkonemyynti@netti.fi

Rovaniemi

Motonet
Teollisuustie 19 
96320 ROVANIEMI
040-3190190
motonet.rovaniemi@motonet.fi

Suomen Akut Oy
Lautatie 9, 96300 Rovaniemi
016 342 2222
rovaniemi@suomenakut.fi

Lumise Oy / Erikoistekniikka.fi
Teollisuustie 17, 96320 Rovaniemi
040 4805 545
044 2954 392
info@erikoistekniikka.fi

Lapin Akkumaailma Oy
Teollisuustie 14 A 2, 96320 Rovaniemi
020 7343 441
040 7347 400
posti@lapinakkumaailma.fi

Sinettä

Sähköpalvelu Tuomo Haavikko
Syvälahdentie 183, 97220 Sinettä
0400 398 024
tuomohaavikko@gmail.com

Sodankylä

Asennuspalvelu PP Ky
Leppätie 20, 99600 Sodankylä
0400 934 002
asennuspalvelupp@gmail.com

Tornio

Motonet
Raumontie 1
95420 TORNIO
044-4190508
motonet.tornio@motonet.fi

Tornion Sähkö-Service
Hehkosenmäki 5, 95500 Tornio
0400 692 478
tornionsahkoservice@gmail.com

(017) Kuopio

Heinävesi

Sähköliike T. Koponen Oy
Kermanrannantie 3, 79700 Heinävesi
017 568 169
toimisto@slkoponen.fi

Juankoski

Juankosken Sähkö Ky
Poikkitie 7, 73500 Juankoski
0400 671 513
harri.hamalainen@juankoskensahko.com

Kuopio

Kuopion Huolto- ja Viestintäpalvelu Oy
Puutarhakatu 2, 70300 Kuopio
017 262 7009
myynti@elektroniikkatarvike.com

Suomen Akut Oy
Tasavallankatu 22, 70620 Kuopio
0400 246 264
kuopio@suomenakut.fi

Kuopion Konekulma Oy
Suvannontie 7, 70780 Kuopio
017 261 6602
0400 377 562
kuopion@konekulma.fi

Motonet
Sisustajantie 6
70340 KUOPIO
040-3190393
motonet.kuopio@motonet.fi

Leppävirta

Savon Tietosähkö Oy
Kievarinkatu 1, 79100 Leppävirta
017 553 3000
juha.tiitinen@savontietosahko.fi

Nilsiä

Koillis-Savon Sähkö Oy
Mantunsuora 9, 73300 Nilsiä
017 369 8800
mika.niskanen@ekosavo.fi

Suonenjoki

Suonenjoen Sähköasennus Oy
Yrittäjänkatu 1, 77600 Suonenjoki
017 511 545
heikki.raivio @ ssaoy.fi

Varkaus

Savon Sähkö-Center Ky
Kauppakatu 62, 78200 Varkaus
0207 209050
juha.hakkinen@sahkocenter.com

Nautione Oy
Satakunnankatu 7, 78300 Varkaus
0400 619 366
timo.kinnunen@nautione.fi

(018) Ahvenanmaa

Jomala

Ålands Elab Ab
Blomstringevägen 12, 22150 Jomala
018 15 311
elvaruhuset@aland.net

(019) Uusimaa

Hanko

Hangon Sähkö Oy
Lähteentie 4, 10900 Hanko
0207 939 700

Hikiä

EPS-Tekniikka Oy
Sepäntie 5B, 12240 Hikiä
045 1298798
petteri.samula@eps-tekniikka.fi

Hyvinkää

Hyvinkään E-LVIS Oy
Suokatu 6, 05800 Hyvinkää
019 456 1500
info@e-lvis.fi

Tuomenmarjat
Lepolantie 1, 05810 Hyvinkää
044 589 4547
ilkka.tuomi@tuomenmarjat.fi

Motonet
Mäkikuumolantie 3
05800 HYVINKÄÄ
040-3190190
motonet.hyvinkaa@motonet.fi

Karjaa

Villes El
Kanavakuja 2 A 3, 10300 Karjaa
050 3415248

Lohja

Motonet
Lohjanharjuntie 758 
08500 LOHJA
040-3190360
motonet.lohja@motonet.fi

Valotaina Oy
Braskintie 11, 08700 Lohja
0400 412 404
vtaina@valotaina.fi

Porvoo

Motonet
Ratsumestarinkatu 5
06100 PORVOO
044-4190408
motonet.porvoo@motonet.fi

Tammisaari

Tele-Hörnan Ab
Asematie 8 D, 10600 Tammisaari
019 241 1661
roger.sjoblom@telehornan.inet.fi

Tolkkinen

Suomenlahden Saaristopalvelut
Kanalakuja 8, 06750 Tolkkinen
050 431 6170
info@saaristopalvelut.com